do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Serwis Prawno-Pracowniczy 6/2015, data dodania: 18.03.2015

Artykuł aktualny do 2018-07-08

Wybrane orzecznictwo SN w zakresie wynagrodzeń

Pobieranie wyższego wynagrodzenia przez pracownika upadłej spółki W sprawie Sąd Najwyższy rozpatrywał, czy uzasadnione jest żądanie od pracownika zwrotu zawyżonej części wynagrodzenia otrzymanego przed ogłoszeniem upadłości (wyrok z 4 września 2014 r., I PK 23/14, patrz: www.ekspert3.inforlex.pl). Stan faktyczny i stanowisko SN Pozwany zawarł umowę o pracę ze spółką jako prezes zarządu z wynagrodzeniem 1000 zł miesięcznie. W 2002 r. wynagrodzenie podwyższono mu do 2500 zł. Od marca 2008 r. pobierał wynagrodzenie w kwocie 6000 zł. W grudniu 2008 r....

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.