do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Rachunkowość Budżetowa 9/2016, data dodania: 18.04.2016

Artykuł aktualny na dzień 26-04-2017

Centralizacja rozliczeń VAT – ewidencja księgowa i sprawozdawczość

Jesteśmy jednostką budżetową (schronisko młodzieżowe), która odlicza VAT i ma sprzedaż opodatkowaną. W jaki sposób gmina będzie rozliczała się finansowo ze swoimi jednostkami z VAT (np. jeśli zakładowi będzie przysługiwał zwrot VAT)? Jak będzie wyglądała ewidencja księgowa (rozliczenie między gminą, jednostkami i zakładami) i sprawozdawczość po wejściu w życie „centralizacji rozliczeń VAT”? W Rb-27S dochody wykazujemy w wartościach netto, a w Rb-28S podajemy wydatki w § 453, czy po zmianach dochody będziemy wykazywać i przekazywać do gminy w wartościach brutto?...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • 1200 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.