do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Rachunkowość Budżetowa 17/2016, data dodania: 31.08.2016

Artykuł aktualny na dzień 22-06-2018

Instytucja self-cleaning po nowelizacji przepisów o zamówieniach publicznych

Od 28 lipca 2016 r. obowiązuje duża nowelizacja Prawa zamówień publicznych. Jedną z nowości są unormowania dotyczące instytucji self-cleaning – umożliwiającej wykonawcy w określonych okolicznościach uwolnienie się od sankcji wykluczenia z postępowania. Co do zasady, wykluczenie wykonawcy z prowadzonego postępowania o zamówienie publiczne jest dolegliwością, którą zamawiający ma obowiązek zastosować względem takiego wykonawcy, który nie wykazuje się określonymi cechami podmiotowymi. Do przepisów ustawy z 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej: upzp), obok obligatoryjnych podstaw wykluczenia, wprowadzono dodatkowo...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.