do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Rachunkowość Budżetowa 19/2016, data dodania: 03.10.2016

Porada aktualna na dzień 15-12-2018

Jak dokonać zajęcia wynagrodzenia pracownika przy zbiegu egzekucji komorniczej i administracyjnej

Mamy dokonać zajęcia komorniczego wynagrodzenia pracowniczego na żądanie komornika i urzędu skarbowego. Jak rozstrzygnąć, któremu z tych organów należy przekazać zajęte pieniądze? Od 8 września tego roku to proste. O tym, kto dostanie jako pierwszy zajęte wynagrodzenie pracownicze, może zdecydować sam pracodawca. Dawniej robił to sąd. Oczywiście pracodawca jest związany przepisami, które określają, jak te pieniądze powinny być przekazane. I tak, należy je przekazać w pierwszej kolejności organowi egzekucyjnemu, który pierwszy dokonał zajęcia. Przyjmuje się przy tym, że zajęcie wynagrodzenia...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.