do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Gazeta Samorządu i Administracji 13/2015, data dodania: 02.07.2015

Upomnienie - obowiązek czy uprawnienie wierzyciela

Znajomość zasad wystawiania upomnień pozwala gminom na skrócenie i zintensyfikowanie prowadzonych wobec dłużników czynności. Zwłaszcza w wymiarze opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dochody z podatków lokalnych stanowią podstawę ekonomicznego funkcjonowania gmin. W sytuacji kiedy nie są one regulowane w ustawowo określonych terminach - zanim kwestia przymuszenia dłużnika do ich zapłaty trafi do właściwych organów egzekucyjnych, jakimi są naczelnicy urzędów skarbowych - wierzyciel (tj. dana gmina) powinien podjąć określone działania, polegające najpierw na wystawieniu upomnienia, a następnie tytułu wykonawczego, na podstawie...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.