do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń 7/2014, data dodania: 27.03.2014

Uznawanie umowy o dzieło za umowę zlecenia - praktyczne wnioski z 11 najnowszych wyroków sądowych

W ostatnim czasie ZUS nasilił kontrole umów o dzieło pod kątem ich kwalifikacji jako umów o świadczenie usług (zlecenia). Rezultatem kontroli są decyzje nakazujące odprowadzenie składek - często o wartości setek tysięcy złotych. Aby uniknąć uznania umowy o dzieło za umowę zlecenia, trzeba przede wszystkim dokładnie wskazać przedmiot umowy będący efektem wykonanej pracy. W większości przypadków umowy o dzieło nie podlegają obciążeniom składkowym, podczas gdy umowy zlecenia i umowy o świadczenie usług są z reguły oskładkowane (z pewnymi, niewielkimi wyjątkami)....

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.