do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń 20/2014, data dodania: 14.10.2014

Porada aktualna do 2016-09-07

Ile można potrącić z wynagrodzenia pracownika przy zbiegu egzekucji z tytułu alimentów i innych należności

PROBLEM Wynagrodzenie jednego z naszych pracowników jest zajęte z tytułu alimentów po 324 zł miesięcznie i niespłaconej pożyczki na kwotę 21 000 zł. Kwota netto wynagrodzenia pracownika wynosi 1593,31 zł. Osoba ta ma prawo do zwykłych kosztów uzyskania przychodów i kwoty zmniejszającej podatek. Komornik, który prowadzi oba postępowania egzekucyjne, twierdzi, że powinniśmy zająć 60% wynagrodzenia netto, bez uwzględniania kwoty wolnej od potrąceń w przypadku pożyczki. Czy ma rację? RADA Nie. Dokonując potrącenia z tytułu innych należności niż alimentacyjne należy uwzględnić...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.