do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń 22/2014, data dodania: 06.11.2014

Artykuł aktualny na dzień 22-06-2018*

*Zmieniła się podstawa prawna ale zmiana nie wpływa na aktualność porady

Przystąpienie komandytariusza do spółki komandytowej a obowiązek ubezpieczeń

Komandytariusz staje się wspólnikiem spółki z chwilą przystąpienia do niej i od tego momentu podejmuje prowadzenie pozarolniczej działalności w rozumieniu ustawy systemowej. W związku z tym obowiązek podlegania przez niego ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu powstaje w dniu przystąpienia do spółki, a nie z dniem wpisania do KRS. Wspólnik spółki komandytowej (komandytariusz) jest uważany za osobę prowadzącą pozarolniczą działalność. Podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym i wypadkowemu od dnia rozpoczęcia wykonywania działalności do dnia jej zaprzestania, z wyłączeniem okresu, na który wykonywanie...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.