do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń 19/2015, data dodania: 01.10.2015

Artykuł aktualny na dzień 18-03-2018

Kiedy zmiana zasad wynagradzania nie wymaga szczegółowego informowania pracowników o nowych warunkach płacowych

Pracodawca nie musi informować pracowników o zmianach zasad wynagradzania w sposób skonkretyzowany, jeżeli dotyczą one składników nieujętych w umowie o pracę. Jeśli w umowie jest odesłanie do regulaminu wynagradzania, wystarczy poinformować pracowników o wprowadzeniu nowego regulaminu (wyrok Sądu Najwyższego z 8 września 2015 r., sygn. akt I PK 234/14). Pielęgniarki zatrudnione w szpitalu miały określone w umowie o pracę: wysokość wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatki stażowe. W pozostałym zakresie w umowach o pracę odsyłano do regulaminu wynagradzania. W 2012 r. pracodawca...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.