do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń 23/2015, data dodania: 26.11.2015

Porada aktualna na dzień 24-04-2018*

*Zmieniła się podstawa prawna ale zmiana nie wpływa to na aktualność porady

Jak ustalać podstawę wymiaru składek osób pracujących za granicą po wyroku TK z 28 października 2015 r.

PROBLEM Nasza spółka deleguje pracowników do pracy w Niemczech (dla każdego oddelegowanego uzyskujemy poświadczenie A-1). Podstawę wymiaru składek należnych za te osoby ustalaliśmy dotychczas z uwzględnieniem jej minimalnej wysokości określonej w przepisach. Niedawno Trybunał Konstytucyjny uznał przepis o minimalnej podstawie wymiaru składek pracowników wykonujących prace za granicą za niezgodny z konstytucją. Przepis ten nie został jednak uchylony. Jak mamy obecnie ustalać podstawę do oskładkowania za naszych pracowników wykonujących pracę w Niemczech? RADA Zakwestionowany przez TK przepis, mimo że jest niekonstytucyjny,...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.