do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń 12/2016, data dodania: 13.06.2016

Porada aktualna do 2016-12-31

Kiedy i w jakiej wysokości osoba prowadząca działalność gospodarczą nabędzie prawo do zasiłku chorobowego

PROBLEM Jestem osobą prowadzącą działalność gospodarczą. Odprowadzam składki na ZUS od kwoty 30% minimalnego wynagrodzenia (tzw. preferencyjne składki). Nie opłacam składki chorobowej. Planuję powiększenie rodziny, w związku z czym chciałabym podwyższyć podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne do tzw. dużego ZUS. Po jakim okresie nabędę prawo do zasiłku chorobowego? Jeśli będę opłacać składkę chorobową tylko przez parę miesięcy (3–4), jak będę miała naliczony zasiłek macierzyński? Czy na urlopie macierzyńskim będę musiała płacić składkę zdrowotną? RADA Jeśli będzie Pani opłacała składki...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.