do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń 23/2016, data dodania: 29.11.2016

Porada aktualna na dzień 15-12-2018

Jaką odpowiedzialność ponosi pracownik za wyrządzoną szkodę

Pracownik magazynu nieumyślnie uszkodził wózkiem widłowym znajdujące się tam regały. Czy w takim przypadku możemy go zobowiązać do naprawienia regałów po godzinach pracy bez dodatkowego wynagrodzenia, czy jednak powinniśmy zastosować przepisy o pracowniczej odpowiedzialności materialnej i ustalić odpowiednie dla nas z tego tytułu odszkodowanie od pracownika? PROBLEM RADA Należy przyjąć, że nie ma podstaw do zobowiązania pracownika do pozostania w pracy poza zaplanowanymi w tym dniu godzinami pracy w celu naprawy uszkodzonego regału. Wskazana sytuacja nie wiąże się z wadliwym...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.