do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń 1/2017, data dodania: 21.12.2016

Porada aktualna do 2017-12-31

Jak ustalić minimalną podstawę wymiaru zasiłków po zmianie minimalnego wynagrodzenia za pracę

ZMIANY 2017 Od 1 stycznia 2017 r. obowiązuje minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 2000 zł. Minimalna podstawa wymiaru zasiłku wynosi 1725,80 zł. Jedną z ważniejszych zmian, jakie się z tym wiążą, jest, oprócz podwyższenia minimalnej podstawy wymiaru zasiłku, brak ograniczenia minimalnej podstawy do wysokości 80% najniższej podstawy dla osób zatrudnionych w pierwszym roku pracy. Coroczna zmiana minimalnego wynagrodzenia za pracę przekłada się na podwyższenie podstawy wymiaru świadczeń chorobowych należnych ubezpieczonym będącym pracownikami. Ustawa zasiłkowa gwarantuje pracownikom minimalną podstawę wymiaru...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.