do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń 5/2017, data dodania: 02.03.2017

Porada aktualna na dzień 25-04-2018

Czy wniosek pracownika o wydanie świadectwa pracy musi być wyłącznie w formie pisemnej

Pracownik, którego najpierw zwolniliśmy, a 3 dni później ponownie zatrudniliśmy, uparł się, żeby dostać świadectwo pracy. Czy w tej sytuacji możemy zażądać od niego pisemnego wniosku o wystawienie tego dokumentu? W przypadku nawiązania z tym samym pracownikiem kolejnego stosunku pracy w ciągu 7 dni od rozwiązania albo wygaśnięcia poprzedniego stosunku pracy świadectwo pracy jest wystawiane wyłącznie na wniosek tego zatrudnionego. Wniosek powinien zostać złożony w formie pisemnej albo elektronicznej. Joanna Skrobisz specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.