do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń 8/2017, data dodania: 12.04.2017

Artykuł aktualny na dzień 15-12-2018

Jak wina pracownika wpływa na zakres odpowiedzialności wobec pracodawcy

Wydanie przez pracownika dyspozycji przekazania klientowi towarów o znacznej wartości w sytuacji, gdy istniały uzasadnione obawy, że klient nie spłaci już istniejących zaległości, może być ocenione jako wyrządzenie przez pracownika szkody z winy umyślnej z zamiarem ewentualnym (wyrok Sądu Najwyższego z 1 lutego 2017 r., I PK 315/15). Kierownik jednej z hurtowni wydał klientowi towar (sprzęt elektryczny) o łącznej wartości 568 450,85 zł wiedząc, że ten zalegał z płatnościami wobec hurtowni na kwotę ponad 600 000 zł. Klient nie miał...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.