do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 11/2014, data dodania: 29.05.2014

Artykuł aktualny na dzień 22-06-2018*

*Od 1 stycznia 2017 r. wynagrodzenia wypłacone osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą z otrzymanych przez nie dotacji nie korzystają ze zwolnienia z PIT na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 updof. Obecnie korekty odpisów amortyzacyjnych związanej z otrzymaniem dotacji do środka trwałego należy dokonywać na bieżąco.

Dotacje – rozliczenia podatkowe i rachunkowe

Dotacja to, inaczej, bezzwrotna pomoc finansowa udzielona przedsiębiorcy. Nie sposób nie docenić korzyści wynikających z jej otrzymania i wpływu na rozwój przedsiębiorstwa. Na gruncie przepisów podatkowych oraz przepisów o rachunkowości skutki otrzymania dotacji mogą różnić się od siebie – w zależności od celu, na jaki zostały one przeznaczone. Oto podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy ewidencjonowaniu dotacji w księgach rachunkowych i ich rozliczeniu podatkowym. I. Dotacje w ustawie o rachunkowości Jednostka otrzymująca dotacje ujmuje je – co do zasady...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.