do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 12/2014, data dodania: 05.06.2014

Porada aktualna na dzień 25-04-2018

Kiedy pracodawca ma obowiązek pobierać wyższą zaliczkę na podatek?

Pracownik oskarża nas, że nie naliczaliśmy mu wyższej zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. Tymczasem w naszym zakładzie pracował tylko kilka miesięcy i u nas nie przekroczył pierwszego progu podatkowego. Nie poinformował nas też, że u wcześniejszego pracodawcy przekroczył ten próg. Czy pracownik ma rację? Nie! Jeśli dochody pracownika nie przekroczyły pierwszego progu podatkowego, zakład pracy nie może naliczać mu wyższych zaliczek. Wyższe zaliczki mogą być naliczane tylko wtedy, gdy pracownik złoży taki wniosek. Grzegorz Ziółkowski doradca podatkowy...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.