do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 20/2014, data dodania: 14.10.2014

Porada aktualna na dzień 25-04-2018

Czy dochody z kilku pensji mają wpływ na wielkość zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?

W naszej firmie pensja pracownika nie przekroczy pierwszego progu podatkowego. Wiemy jednak, że jest on zatrudniony w kilku zakładach pracy. Spodziewamy się, że jego łączne dochody przekroczą pierwszy próg podatkowy. Czy powinniśmy w związku z tym automatycznie pobierać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych według wyższej skali podatkowej? Nie! W takiej sytuacji obliczenie i pobór zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych według wyższej stawki podatkowej są możliwe tylko wtedy, gdy pracownik złoży pracodawcy stosowny wniosek. Bez takiego wniosku...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.