do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 16/2015, data dodania: 11.08.2015

Porada aktualna do 2017-12-31*

*Zmieniła się podstawa prawna ale zmiana nie wpływa to na aktualność porady

Jak rozliczyć w księgach rachunkowych sprzedaż należności objętej odpisem aktualizującym

PROBLEM Spółka w grudniu 2014 r. utworzyła odpis aktualizujący należność. W czerwcu 2015 r. wierzytelność została sprzedana wyspecjalizowanej firmie. Jak ująć w księgach rachunkowych i rozliczyć podatkowo sprzedaż należności objętej tym odpisem aktualizującym? RADA Jeżeli na zbywaną wierzytelność jednostka wcześniej utworzyła odpis aktualizujący, to na dzień sprzedaży należności należy dokonać rozwiązania odpisu aktualizującego. Dokonuje się tego poprzez odniesienie wartości odpisu na pozostałe przychody operacyjne (w części dotyczącej należności głównej) oraz ewentualnie na konto przychodów finansowych (w części dotyczącej odsetek za...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.