do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 19/2015, data dodania: 29.09.2015

Aktualne informacje o zmianach prawa są  zamieszczane w zakładce „Aktualności”

Zmiany w prawie cywilnym i procedurze

Zmiany w prawie cywilnym dotyczą przepisów regulujących formy czynności prawnych. Nowym rodzajem formy szczególnej jest tzw. forma dokumentowa funkcjonująca jako odrębna od pisemnej i elektronicznej. W przypadku pożyczek z 500 do 1000 zł została zwiększona kwota, powyżej której pożyczka powinna być stwierdzona w formie dokumentowej (art. 720 k.c.). Nowelizacja wprowadza też kolejny etap informatyzacji postępowania cywilnego. Informatyzacja postępowania sądowego ma poprawić efektywność pracy sądów oraz zwiększyć dostęp do nich. Ustawa z 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.