do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 19/2015, data dodania: 29.09.2015

Porada aktualna na dzień 22-06-2018

Kiedy i w jaki sposób rozwiązać odpis aktualizujący należności w związku z egzekucją komorniczą

PROBLEM Jednostka w grudniu 2014 r. dokonała odpisu aktualizującego na należność zasądzoną prawomocnym orzeczeniem sądu i skierowaną do komornika. W sierpniu 2015 r. komornik odzyskał jedynie część tej należności i wydał postanowienie o nieściągalności pozostałej kwoty. Jak ująć w księgach rachunkowych i rozliczyć pod względem podatkowym rozwiązanie odpisu aktualizującego? RADA Rozwiązanie odpisu aktualizującego w księgach rachunkowych nastąpi w korespondencji z kontem: ● pozostałych przychodów operacyjnych (lub przychodów finansowych) w odniesieniu do odzyskanej części należności w drodze postępowania komorniczego, ● rozrachunków...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.