do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 19/2015, data dodania: 29.09.2015

Porada aktualna na dzień 18-10-2018*

*Od 1 stycznia 2017 r. podatnicy nie mogą zaliczać do kosztów wydatków powyżej 15 000 zł w całości opłaconych gotówką. W przypadku częściowego uregulowana tego rodzaju wydatku gotówką, nie stanowi on kosztu w tej części (art. 22p ust. 1 updof). Ograniczenia te mają również zastosowanie do nabycia lub wytworzenia środków trwałych albo nabycia wartości niematerialnych i prawnych (art. 22p ust. 3 updof).

Czy koszty doradztwa technologicznego i szkolenia pracowników zwiększają wartość początkową środka trwałego

PROBLEM Spółka cywilna zajmuje się warzeniem i dystrybucją piwa regionalnego. Zakupiliśmy różne elementy potrzebne do uruchomienia linii produkcyjnej do "kapslowania" butelek. W trakcie uruchomienia linii ponieśliśmy wydatki na usługi doradcze świadczone przez specjalistę z wdrażanej technologii oraz wydatki na szkolenie pracowników obsługujących nową linię. Czy wydatki te zwiększą wartość początkową środka trwałego? RADA Wydatki na usługi doradcze zwiększą wartość początkową wytworzonej przez Państwa linii produkcyjnej. Wydatki na szkolenie pracowników obsługujących linię nie zwiększą jej wartości początkowej. Mogą je Państwo zaliczyć...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.