do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 20/2015, data dodania: 14.10.2015

Porada aktualna na dzień 24-04-2018

Jakie są praktyczne skutki wprowadzenia do Ordynacji podatkowej klauzuli rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika

Od 1 stycznia 2016 r. do Ordynacji podatkowej została wprowadzona reguła, zgodnie z którą „niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika” (tzw. zasada in dubio pro tributario). Co to oznacza dla podatnika w praktyce, skoro organy podatkowe – „domierzając” podatek – zwykle wątpliwości nie mają? Według projektodawcy wprowadzenie zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika zwiększy ochronę praw podatnika. Przede wszystkim w zakresie wykładni prawa ma ograniczyć negatywne skutki nieprecyzyjnego formułowania przepisów przez...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.