do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 22/2015, data dodania: 16.11.2015

Czy wydatek na wymianę oleju należy doliczyć do wartości początkowej samochodu

PROBLEM 29 września 2015 r. kupiłam samochód ciężarowy. W tym sam dniu wymieniłam w nim olej. Mam fakturę za tę usługę. Samochód został zarejestrowany 30 września 2015 r. i w tym dniu wprowadzony do ewidencji środków trwałych. Jak rozliczyć zakup tego oleju? Czy doliczyć go do wartości początkowej samochodu? RADA Wydatek poniesiony przez Panią na wymianę oleju nie zwiększy wartości początkowej samochodu. Należy go zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów. Szczegóły - w uzasadnieniu. UZASADNIENIE Z pytania wynika, że kupiła...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.