do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 23/2015, data dodania: 25.11.2015

Porada aktualna na dzień 22-06-2018

Czy można zaliczyć do kosztów odpis aktualizujący nieuregulowaną należność

PROBLEM Czy mogę zaliczyć do kosztów odpis aktualizujący należność z 2011 r.? Sądowy nakaz zapłaty został wydany w 2012 r. W 2013 r. sprawa została skierowana do komornika. Czy należność ta jest już przeterminowana? RADA Wymieniona w pytaniu należność nie jest przedawniona. W związku z tym może Pan zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpis aktualizujący dotyczący tej należności. Szczegóły – w uzasadnieniu. UZASADNIENIE Ma Pan wątpliwość, czy może zaliczyć do kosztów odpis aktualizujący należność z 2011 r. Termin przedawnienia dla...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.