do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 9/2016, data dodania: 28.04.2016

Porada aktualna do 2017-12-31

Jakie są skutki otrzymywania dotacji zwolnionych z podatku dochodowego od osób prawnych

Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych często otrzymują różnego rodzaju dotacje. Ponieważ w ustawie o podatku dochodowym nie ma definicji dotacji, należy wyjaśnić, że pojęcie to obejmuje nie tylko świadczenia wprost nazywane dotacjami, ale również świadczenia nazywane inaczej, np. subwencje, refundacje czy subsydia. Artykuł przedstawia podatkowe skutki otrzymywania takich dotacji. Dotacje jako przychód podatkowy Otrzymywane przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych dotacje zawsze stanowią przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych. W updop nie ma bowiem przepisu wyłączającego...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.