do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 9/2016, data dodania: 28.04.2016

Porada aktualna na dzień 15-12-2018

Czy można zaliczyć do kosztów odszkodowanie za szkodę wyrządzoną przez osobę zatrudnioną na zlecenie

PROBLEM Prowadzę sklep komputerowy. Zatrudniam do pomocy studenta na umowę zlecenia. Osoba ta dobrała i sprzedała niewłaściwy zasilacz do komputera klientowi, w wyniku czego komputer uległ zniszczeniu. Zapłaciłem klientowi odszkodowanie. Czy mogę je zaliczyć do kosztów? RADA Nie może Pan zaliczyć do kosztów odszkodowania wypłaconego klientowi z tytułu wadliwego doboru przez Pana pracownika zasilacza do jego komputera. Szczegóły - w uzasadnieniu. UZASADNIENIE W art. 23 ust. 1 pkt 19 updof wyłączono wprost z kosztów określone rodzaje odszkodowań i kar umownych....

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.