do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 10/2016, data dodania: 06.05.2016

Porada aktualna na dzień 24-04-2018*

*Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów z 3 października 2016 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych oraz nowy Wykaz rocznych stawek amortyzacyjnych stanowiący załącznik nr 1 do updof. Nie wpływa to jednak na aktualność porady.

Czy można zaewidencjonować w pkpir wydatek na kasę fiskalną zakupioną po terminie

PROBLEM Pomimo obowiązku posiadania kasy fiskalnej, zakupiłam ją dopiero rok później. Cena zakupu kasy to netto 1000 zł plus 230 zł VAT. Wiem, że nie mam możliwości otrzymania z US ulgi na zakup kasy, ale czy mogę w takim przypadku zaliczyć bezpośrednio do kosztów fakturę za jej zakup? Pkpir prowadzę metodą kasową. Czy mogę odliczyć z takiej faktury VAT? RADA Może Pani zaliczyć bezpośrednio do kosztów wydatek poniesiony na zakup kasy fiskalnej. Wpisu do pkpir należy dokonać w dacie wystawienia...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.