do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 11/2016 [dodatek: Przegląd orzecznictwa i interpretacji], data dodania: 23.05.2016

Artykuł aktualny na dzień 15-11-2018*

*Od 1 stycznia 2017 r. podatnicy nie mogą zaliczać do kosztów wydatków powyżej 15 000 zł w całości opłaconych gotówką. W przypadku częściowego uregulowana tego rodzaju wydatku gotówką, nie stanowi on kosztu w tej części (art. 22p ust. 1 updof oraz art. 15d ust. 1 updop). Ograniczenia te mają również zastosowanie do nabycia lub wytworzenia środków trwałych albo nabycia wartości niematerialnych i prawnych (art. 22p ust. 3 updof oraz art. 15d ust. 3 updop).

Koszty podatkowe 2016

(stan prawny na 19 maja 2016 r.) Podatnicy mogą zaliczać do kosztów wydatki ponoszone w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów (art. 22 ust. 1 updof oraz art. 15 ust. 1 updop). To na podatniku spoczywa ciężar udowodnienia, że poniesiony przez niego wydatek ma związek z prowadzoną przez niego działalnością i został poniesiony w jednym z ww. celów. Dokonując kosztowej kwalifikacji poniesionych wydatków, należy pamiętać, że niektóre z nich zostały przez ustawodawcę wprost wyłączone z kosztów uzyskania...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.