do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 19/2016, data dodania: 28.09.2016

Artykuł aktualny na dzień 19-07-2018*

*Od 1 stycznia 2017 r. kwoty zmniejszającej podatek (na podstawie oświadczenia PIT-2) nie stosuje się począwszy od miesiąca przypadającego po miesiącu, w którym pracownik przekroczył I próg podatkowy. Zmieniła się podstawa prawna ale zmiana nie wpływa na aktualność artykułu. Sprawdź aktualne "Wskaźniki i stawki".

Przekroczenie rocznego limitu podstawy wymiaru składek oraz progu podatku PIT – rozliczenie wynagrodzeń, podatku i składek

Przy rozliczaniu składek oraz zaliczek na podatek dochodowy pracodawcę jako płatnika ograniczają ustawowe roczne i miesięczne limity, których musi przestrzegać, by prawidłowo wywiązywać się z obowiązków względem ZUS oraz urzędu skarbowego. Po ich przekroczeniu inaczej bowiem wyglądają obliczenia i kwoty danin publicznoprawnych do zapłaty. Jednym z podstawowych obowiązków płatników jest prawidłowe obliczanie i odprowadzanie składek ZUS i podatku dochodowego. Płatnik powinien m.in. zadbać o to, aby prawidłowo ustalić moment przekroczenia rocznego limitu podstawy wymiaru składek ZUS oraz progu skali podatkowej....

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.