do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 20/2016, data dodania: 10.10.2016

Aktualne informacje o zmianach prawa są  zamieszczane w zakładce „Aktualności”

Zmiany w PIT i CIT

Od 1 stycznia 2017 r. wchodzą w życie zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych. Nowelizacja wprowadza m.in. dla podatników CIT stawkę 15%. Obniżoną stawkę zapłacą tzw. mali podatnicy oraz podatnicy rozpoczynający działalność – w roku, w którym rozpoczęli działalność. W obu ustawach rozszerzono katalog dochodów objętych opodatkowaniem podatkiem dochodowym w Polsce. Ustawodawca wprowadził też pewne ograniczenia prawa do stosowania stawki obniżonej CIT. Wynikają one z art. 7, który wszedł...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.