do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 21/2016, data dodania: 26.10.2016

Porada aktualna na dzień 24-04-2018

Jak rozliczyć w księgach rachunkowych ulgę na zakup kasy fiskalnej

PROBLEM Spółka (czynny podatnik VAT) rozpoczęła od października 2016 r. ewidencjonowanie sprzedaży w kasie fiskalnej. W związku z tym zakupiła 2 kasy fiskalne w kwocie 1500 zł netto każda. Czy ulga na zakup kasy fiskalnej zmniejsza wartość początkową kas fiskalnych? Czy ze względu na niską wartość można odpisać ten wydatek bezpośrednio w koszty? Jak prawidłowo ująć w księgach rachunkowych ulgę na zakup kas? Czy można skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej w październiku 2016 r., wiedząc, że pierwsze operacje...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.