do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 1/2017, data dodania: 27.12.2016

Porada aktualna do 2017-12-31

Kto musi elektronicznie składać deklaracje VAT i informacje podsumowujące

Od 1 stycznia 2017 r. z ustawy o VAT wynika, że podatnicy mają obowiązek składać elektronicznie deklaracje VAT (art. 99 ust. 11b), a także informacje podsumowujące (art. 100 ust. 3). Podstawowe pytanie z tym związane brzmi: czy pierwsze deklaracje VAT i informacje należy złożyć już w styczniu (za grudzień 2016 r.), czy w lutym (za styczeń 2017 r.)? Z art. 14 ustawy nowelizującej wynika, że podatnicy mają obowiązek dostosować się do nowej treści przepisu i po raz pierwszy złożyć obowiązkowo...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.