do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 1/2017, data dodania: 27.12.2016

Porada aktualna na dzień 25-04-2018

Czy można darować małżonkowi samochód wykupiony z leasingu

PROBLEM Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Nie jestem czynnym podatnikiem VAT. W listopadzie 2016 r. wykupiłam samochód z leasingu. Na razie nie zamierzam kupować nowego samochodu. Zastanawiam się nad wpisaniem wykupionego samochodu do ewidencji środków trwałych. Czy będę mogła podarować ten samochód mężowi, z którym mam wspólnotę majątkową? A co, jeżeli nie wpiszę tego samochodu do ewidencji środków trwałych? Czy w takim przypadku mogę zrobić jego darowiznę na rzecz męża? RADA W przedstawionej sytuacji nie będzie Pani mogła podarować mężowi samochodu...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.