do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 2/2017, data dodania: 10.01.2017

Porada aktualna na dzień 22-06-2018

Czy podatnik musi co roku składać oświadczenie o tym, że chce kwartalnie rozliczać zaliczki na podatek dochodowy?

Podatnik ma status małego podatnika. W 2016 r. złożył oświadczenie, że chce kwartalnie rozliczać zaliczki na podatek dochodowy. Czy w 2017 r. musi także złożyć takie oświadczenie? Nie ma takiej potrzeby! Jest bowiem zasada, zgodnie z którą zawiadomienie o wyborze kwartalnego sposobu rozliczania zaliczek obowiązuje także w latach następnych. Jeśli więc podatnik złożył oświadczenie na początku 2016 r., to w 2017 r. także będzie ono obowiązywało. Chyba że podatnik zdecyduje się na zmianę sposobu rozliczania zaliczek – wtedy złożenie nowego...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.