do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Monitor Księgowego 3/2017, data dodania: 30.01.2017

Porada aktualna na dzień 19-07-2018

Jak rozliczać VAT od usług budowlanych – po zmianach

Od 1 stycznia 2017 r. branża budowlana jest objęta (w określonych okolicznościach) tzw. odwrotnym obciążeniem. Stosowanie tego systemu rozliczeń może sprawić kilka problemów. Podmioty działające w branży budowlanej lub ściśle z nią współpracujące powinny wypracować systemowe rozwiązania pozwalające na prawidłowe opodatkowanie wykonywanych usług. Mechanizm reverse charge nie jest bowiem stosowany do każdej usługi budowlanej, a wyłącznie w relacji, w której mamy do czynienia z podwykonawcą. Mechanizm odwrotnego obciążenia (z ang. reverse charge mechanism) przy rozliczaniu transakcji krajowych jest już znany...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.