do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn VAT 12/2015, data dodania: 03.12.2015

Artykuł aktualny do 2016-12-31

Czy zakład budżetowy zostanie objęty centralizacją rozliczeń VAT

Gminy, dokonując centralizacji rozliczeń VAT, muszą nią objąć również zakłady budżetowe, gdyż zakłady nie są odrębnymi od gminy podatnikami. Tak wynika z uchwały NSA podjętej 26 października 2015 r. w składzie 7 sędziów (sygn. I FPS 4/15). ZMIANY 2016 Po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 29 września 2015 r. w sprawie C-276/14 Gmina Wrocław przeciwko Ministrowi Finansów, który uznał, że jednostki budżetowe nie są odrębnymi od gminy podatnikami, nadal nie było wiadomo, co z zakładami budżetowymi, które mają większą...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.