do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn VAT 12/2015, data dodania: 03.12.2015

Porada aktualna na dzień 22-05-2018

Czy należy skorygować podatek odliczony z faktur za usługi uznane przez sąd za czyny nieuczciwej konkurencji

PROBLEM Podatnik sprzedawał towary sieci marketów. Warunkiem sprzedaży było nabywanie od sieci marketów usług informacyjno-promocyjnych, za które wynagrodzenie było potrącane z wynagrodzenia należnego podatnikowi z tytułu sprzedaży towarów. Po zakończeniu współpracy podatnik złożył przeciwko sieci marketów pozew o stosowanie czynu nieuczciwej konkurencji. Na skutek pozwu sąd zasądził podatnikowi kwotę pobranych przez sieć marketów wynagrodzeń za usługi. Sieć marketów przelała zasądzoną kwotę oraz wystawiła podatnikowi faktury korygujące. Czy w związku z tym podatnik jest obowiązany do zmniejszenia kwoty odliczonego podatku naliczonego?...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.