do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn VAT 7/2016, data dodania: 27.06.2016

Porada aktualna na dzień 25-04-2018

Jak rozliczyć przekazanie na cele osobiste samochodu wykupionego z leasingu z odliczeniem 50%

PROBLEM Wykupiłam samochód z leasingu i odliczyłam 50% VAT. Wcześniej z rat leasingowych odliczałam 100% (umowa była zarejestrowana w US). Chcę wycofać samochód z firmy i zrobić darowiznę dla córki. Czy muszę rozliczyć tę darowiznę w zakresie VAT? Czy powinnam sporządzić jakieś korekty? RADA Jest Pani obowiązana opodatkować VAT darowiznę samochodu. Kwestią sporną jest, co stanowi podstawę opodatkowania tej dostawy. Zdaniem organów podatkowych jest to wartość rynkowa samochodu, a nie cena netto z faktury dokumentującej wykup. Jednocześnie będzie Pani uprawniona...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.