do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn VAT 11/2016, data dodania: 24.10.2016

Porada aktualna na dzień 26-04-2018

Jak ewidencjonować w VAT rozliczenia między oddziałami oraz między oddziałami a centralą

Podmioty gospodarcze, kierując się potrzebą zdobywania nowych rynków zbytu, rozszerzają swoją działalność, która może być prowadzona m.in. poprzez utworzone w tym celu oddziały. Oddział i centrala to ten sam podatnik VAT. Dlatego rozliczenie świadczeń między tymi podmiotami sprawia wiele problemów. Do tej pory organy podatkowe zakazywały oddziałom firm zagranicznych odliczeń VAT związanego z wykonywaniem czynności poza Polską. Sytuację zmienił wyrok TSUE z 21 czerwca 2016 r., w którym Trybunał potwierdził prawo do odliczania VAT. Problematyczne jest również wypełnianie obowiązków związanych...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.