do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn VAT 12/2016, data dodania: 28.11.2016

Porada aktualna na dzień 19-07-2018

Jakie są zasady rozliczania VAT od dopłat do mediów przekazywanych przez gminę po centralizacji

PROBLEM Jesteśmy przedsiębiorstwem wodociągowym i kanalizacyjnym utworzonym przez gminę. Otrzymujemy od tej gminy dopłaty do wody i ścieków. Kwoty te zawierają VAT i są przez nas uwzględniane w deklaracjach VAT. Jak będzie wyglądać sytuacja po przejściu gminy na scentralizowany model rozliczania VAT? RADA Jeżeli Państwa przedsiębiorstwo jest gminnym zakładem budżetowym, od dnia centralizacji rozliczeń VAT w gminie otrzymywane dopłaty do ceny wody i ścieków nie powiększają podstawy opodatkowania VAT. A zatem nie będą podlegały opodatkowaniu tym podatkiem. Jeżeli natomiast jesteście...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.