do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn VAT 1/2017, data dodania: 28.12.2016

Artykuł aktualny na dzień 19-07-2018

Poszerzony wykaz towarów wrażliwych – kiedy kupujący odpowie za zobowiązania sprzedawcy

W załączniku nr 13 do ustawy ustawodawca zamieścił wykaz tzw. towarów wrażliwych, w przypadku zakupu których nabywca może być pociągnięty do odpowiedzialności za zobowiązania sprzedawcy. Od 1 stycznia 2017 r. w wykazie tym znalazły się nowe towary. Zmienione zostały również warunki, kiedy kupujący może się wyłączyć z tej odpowiedzialności. Zmiany dotyczą też sprzedawców. Aby znaleźć się w wykazie podmiotów, które złożyły kaucję gwarancyjną, muszą one upoważnić bank do przekazywania informacji o ich rachunku organom podatkowym. Od 1 stycznia 2017 r....

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.