do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn VAT 1/2017, data dodania: 28.12.2016

Porada aktualna na dzień 14-08-2018

Z jakimi konsekwencjami musi się liczyć pełnomocnik rejestrujący firmę na potrzeby VAT?

Mam zostać pełnomocnikiem firmy. Moim pierwszym zadaniem będzie jej zarejestrowanie na potrzeby VAT. W związku z tym podobno będę odpowiadał za podatek od towarów i usług tego przedsiębiorstwa. Czy to prawda? Od 1 stycznia 2017 r. obowiązuje przepis, który stanowi, że w przypadku rejestracji podmiotu na potrzeby VAT przez pełnomocnika ten ostatni będzie odpowiadał solidarnie za zaległości podatkowe powstałe w ciągu sześciu miesięcy od dnia zarejestrowania podatnika jako podatnika VAT czynnego. Odpowiedzialność ta jest limitowana do wysokości 500 000 zł....

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.