do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn VAT 2/2017, data dodania: 31.01.2017

Porada aktualna na dzień 24-09-2018

Czy po zmianie formy działalności gospodarczej należy zwrócić ulgę na zakup kasy rejestrującej

Podatnikom rozpoczynającym ewidencjonowanie przy zastosowaniu kas rejestrujących przysługuje prawo do ulgi na zakup kasy w wysokości 90% kwoty netto, nie więcej jednak niż 700 zł. W określonych przypadkach podatnik może utracić prawo do tej ulgi. W konsekwencji będzie obowiązany do zwrotu odliczonej kwoty. Jedną z przesłanek utraty ulgi jest zaprzestanie używania kasy rejestrującej w okresie trzech lat od dnia rozpoczęcia ewidencjonowania. Problem powstaje, gdy podatnik nie likwiduje działalności gospodarczej, lecz zmienia jej formę. Jeśli następuje sukcesja podatkowa, obowiązku zwrotu nie...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.