do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn Głównego Księgowego 12/2014, data dodania: 13.06.2014

Fundusze europejskie - zagadnienia podatkowe a dotacje

W przypadku korzystania z funduszy europejskich istotne znaczenie mają też kwestie podatkowe. Często podatnicy mają wątpliwości, czy VAT można zaliczyć do kosztów kwalifikowanych. Ponadto jakie są skutki w podatku dochodowym otrzymania dotacji? Określenie "VAT jako koszt kwalifikowany" wynika z rozporządzenia Unii Europejskiej, którego przepisy państwa członkowskie Wspólnoty Europejskiej powinny bezpośrednio stosować. W załączniku do rozporządzenia Komisji (WE) nr 448/2004 określającego zasady kwalifikowania wydatków wprowadzono m.in. zasadę nr 7 dotyczącą VAT i innych podatków oraz opłat: 1. VAT nie jest wydatkiem...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.