do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn Głównego Księgowego 23/2014, data dodania: 24.11.2014

Artykuł aktualny na dzień 15-12-2018

Postępowanie przedsądowe

Pomimo prawidłowego zabezpieczenia roszczeń na etapie zawierania kontraktu, nawet poprzedzonego dokonaniem pełnej weryfikacji kondycji gospodarczej partnera biznesowego, w praktyce obrotu gospodarczego czasem dochodzi do problemów z realizacją zawartego kontraktu. W większości przypadków wywiera to negatywny wpływ na rentowność firmy. Duża konkurencyjność na rynku, konieczność szybkiej i sprawnej realizacji kontraktu (uzyskanie zapłaty za wydane towary/wykonane usługi) nie idą w parze z długotrwałym procesem sądowym (i w następstwie z egzekucją). Dlatego warto przed podjęciem ostatecznych kroków (tj. skierowaniem sprawy na drogę postępowania...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.