do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn Głównego Księgowego 3/2015, data dodania: 16.03.2015

Artykuł aktualny na dzień 15-12-2018

Spis z natury przeprowadzony metodą inwentaryzacji ciągłej

Podstawową metodą inwentaryzacji jest spis z natury. W ramach inwentaryzacji rocznej spis z natury dla większości składników należy przeprowadzać w okresie trzech miesięcy przed dniem bilansowym. Niektóre składniki aktywów można objąć tzw. inwentaryzacją ciągłą, tak aby w wyznaczonym okresie, np. raz w ciągu dwóch lub czterech lat, zostały w całości zinwentaryzowane. Metoda pełnej inwentaryzacji ciągłej polega na sukcesywnym ustalaniu rzeczywistego stanu poszczególnych składników aktywów objętych inwentaryzacją. Inwentaryzacji ciągłej mogą podlegać: ● zapasy towarów i materiałów (opakowań) objętych ewidencją ilościowo-wartościową w...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.