do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn Głównego Księgowego 9/2015, data dodania: 14.09.2015

Porada aktualna na dzień 15-12-2018

Jak udokumentować nieściągalność wierzytelności

Praktyka gospodarcza jest bardzo różnorodna. Idealna byłaby sytuacja, gdyby dłużnicy bez opóźnień regulowali swoje zobowiązania. Niestety, zdarza się, że kupujący nie płacą swoich długów. Przepisy podatkowe pozwalają zwiększyć koszty podatkowe o wartość nieuregulowanych wierzytelności, jeżeli nieściągalność należności została odpowiednio udokumentowana. Do kwestii zaliczenia do kosztów podatkowych nieściągalnych należności odnoszą się przepisy art. 23 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz art. 16 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Zgodnie z powołanymi przepisami nieściągalność wierzytelności...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.