do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn Głównego Księgowego 11/2015, data dodania: 18.11.2015

Artykuł aktualny do 2017-02-28

Błędy na fakturze będącej w obrocie

W celu sprawnego i bezpiecznego obrotu dokumentami jednostka gospodarcza powinna posiadać instrukcję obiegu i kontroli dokumentów, w której zawarte są informacje m.in. na temat osób przeprowadzających kontrolę formalną, merytoryczną i rachunkową dokumentów. Do ksiąg rachunkowych powinny być wprowadzone faktury poddane kontroli. Kontrola formalna pozwala na sprawdzenie, czy dokument został sporządzony zgodnie z przepisami, tj. czy jest kompletny, zawiera wszystkie dane (nazwę i adres kontrahenta, datę wystawienia itp.) oraz czy właściwie charakteryzuje ujęte w nim operacje gospodarcze. Kontrola merytoryczna dotyczy sprawdzenia,...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.