do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn Głównego Księgowego 1/2016, data dodania: 19.01.2016

Artykuł aktualny na dzień 24-04-2018

Aspekty prawne prowadzenia biura rachunkowego w świetle ochrony danych osobowych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC

Prowadzenie biura rachunkowego wiąże się z koniecznością dopełnienia licznych formalności ustawowych, w tym m.in. zawarcia stosownego ubezpieczenia OC oraz spełnienia wymogów ustawowych wynikających ze znowelizowanej ustawy o ochronie danych osobowych. Zmiany w ustawie o ochronie danych osobowych wprowadzają obowiązek zgłoszenia zbioru danych do rejestracji Głównemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Wymieniają też rodzaje danych niepodlegające rejestracji, wprowadzają zasady przetwarzania przez biura rachunkowe danych osobowych powierzanych im przez klientów i wymóg posiadania przez biuro rachunkowe tzw. polityki bezpieczeństwa oraz instrukcji zarządzania...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.